Zadajte meno a email a zašleme vám eBook zdarma

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Sálavé vykurovanie

Princíp sálavého vykurovania

Sálavé kúrenie predstavuje energeticky úsporné riešenie vášho kúrenie. Princíp vykurovania je obdobný ako pri kachľovej peci. Veľkou výhodou infrapanelov je bezpochyby rovnomerné sálanie tepla do priestoru miestnosti. Umiestnenie panelov na steny bolo vyhodnotené ako ideálne riešenie. Dochádza tak k optimálnemu ohrievanie podlahy, stien a stropu. Od nich sa ďalej ohrieva všetok vzduch v miestnosti. Teplý vzduch zostáva v celom priestore a nehromadí sa pri strope ako u klasického vykurovania. Miestnosť je tak rovnomerne vyhrievaná v celej svojej ploche. Každý určite ocení pozitívum v podobe suchého muriva, ktoré je neustále vysúšané. Rozdiel teplôt medzi podlahou a stropom je v cca do 1 °C. Presná regulácia samostatná pre každú miestnosť, ešte zvyšuje váš tepelný komfort.

 

Úsporné riešenie - infrapanely

Použitie infrapanelov predstavuje úspornejšie a komfortnejšie riešenie vykurovania v porovnaní s bežným  podlahovým vykurovaním alebo konvekčnými radiátormi s bežnými zdrojmi tepla. Vstupné náklady sú vo všeobecnosti nižšie ako u plynového kúrenia. Nie je nutné kupovať rozvody, prípojky a iné ďalšie príslušenstvo.

Infrapanely nielen zahrejú, ale tiež potešia vaše oči. Vykurovacie panely si môžete kúpiť v dizajne historických či moderných obrazov, ktoré dotvoria a podčiarknu váš osobitý štýl. V historických objektoch iste zažiari klasické obrazy od Van Gogha, s moderným interiérom bude pekne ladiť prírodný motív či jednofarebné jednoduché vykurovacie teleso na báze skla.

Vykurovacie panely predstavujú adekvátnu náhradu za klasické vykurovanie. Možno nimi efektívne vykurovať celé byty alebo domy. Rovnako tak je ich možné využiť len v určitej časti obytného priestoru na dokurovanie. Ponúkame tiež transportné panely, ktoré sa dajú prenášať a zvyšujú tak váš tepelný komfort. Ak vlastníte rozsiahlejšiu halu či schodisko je možné využiť skvelé vlastností infragule, ktorá bude sálať do všetkých strán a vy využijete maximálne jej výkon na vykúrenie týchto priestorov.

 

Údržba sálavého kúrenia

Údržba infrapanelov je veľmi jednoduchá a nevyžaduje žiadne zdĺhavé špeciálne postupy. Samotný infrapanel nie je vyrobený z častí, ktoré by sa mohli časom opotrebovať. Preto vám môžeme zaručiť bezproblémovú prevádzku počas dlhých rokov bez servisných zásahov a nutnosti opráv.

Spôsob sálavého kúrenia teda infrasvetlo je veľmi priaznivé pre ľudský organizmus. Tento princíp sa využíva aj v kombinovaných saunách, kde sa využívajú jeho terapeutické účinky.

 

Vaše predstavy o útulnom teplom domove pretvoríme v skutočnosť.

On-line cenová ponuka zdarma

 

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Redwell záruka kvality

Pri nákupe Redwell infračervených panelov si kúpite výrobok, ktorý bol vyrobený v najmodernejších výrobných závodoch     viac...