Zadajte meno a email a zašleme vám eBook zdarma

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Princíp infra vykurovania

Prečo je sálavé teplo príjemnejšie a lacnejšie ako bežné konvekčné spôsoby vykurovania?

Princíp sálavého vykurovania je veľmi jednoduchý a obdobný spôsob vykurovania kachľovou pecou. Karbónové vlákno vnútri panelu priechodom elektrickej energie ohrieva povrch panelu na ktorom vzniká sálanie vysokého stupňa účinnosti. Sálavé teplo má oproti konvekčným spôsobom vykurovania niekoľko výhod. Sálanie ohrieva z väčšej časti rovnako ako slnko len pevné predmety a nie vzduch (cca 1-2 °C). Od ohriatych stien, podláh, stropov a nábytku sa najskôr sekundárne ohrieva vzduch. Nedochádza tak k cirkulácii vzduchu a nerovnomernému rozloženiu teplôt v miestnosti, zlepšuje sa tepelná pohoda a je teda možné vykurovať miestnosti na nižšie stupne Celzia pri zachovaní príjemného pocitu tepla. Táto vlastnosť je jedným z mnohých faktorov úspor energií. Ďalším faktorom je efekt vysúšania muriva, kedy murivo o vyššej teplote odovzdáva vlhkosť okolitému vzduchu a tým sa zlepšujú jeho tepelno-izolačné vlastnosti. Už nikdy pleseň v dome.

 

Čo je infračervené teplo a je naozaj zdraviu prospešné?

Infračervené teplo je bežnou súčasťou nášho života, slnko na nás žiari celým spektrom elektromagnetických vĺn a infračervená oblasť je len jeho malou časťou.
Infrapanely Redwell pri povrchovej teplote cca 90 °C sálajú na vlnovej dĺžke cca 9-10 um čo je potrebná zložka pre ľudský organizmus s vplyvom na rast buniek organizmu a psychickú pohodu. Toto teplo je samozrejme vyžarované zo všetkých podobne teplých povrchov telies a teda je bežnou súčasťou nášho prostredia.

 

Tepelné vlny a vykurovacie telesá? Nedávny vynález?

Nie. Sálavé teplo je využívané už mnoho storočí. V posledných storočiach v podobe kachľových pecí a najbližšej minulosti tiež v podobe vykurovacích panelov. Že je teplo prospešné, už vedeli národy starovekého sveta. Vyhrievané kamene v horúcom púštnom piesku zmiernili nepohodlie alebo zlepšili blahobyt. Teplo vždy znamenalo harmóniu pre telo i dušu a je kľúčovým ukazovateľom úrovne a kvality života.

Tieto zariadenia vďaka lacným a nekvalitným konštrukčným materiálom neboli určené, ako hlavný vykurovací systém a svoje využitie našli v agro oblasti. Použitím najmodernejších materiálov, nových poznatkov o najvhodnejších technických parametroch a vypracovaním firemného know how potrebného pre optimálny návrh bolo dosiahnuté vytvorenie nového typu infrapanelu s vysokou účinnosťou, minimálnou spotrebou elektrickej energie a s dlhou životnosťou. V súčasnej dobe infrapanely Redwell úspešne nahrádzajú ostatné elektrické a vo väčšine prípadov aj plynové vykurovanie rodinných domov, bytov, kancelárií, hál a ostatných priestorov.

 

Prečo sú tepelné vlny vhodné pre vykurovanie?

Lepšia tepelná pohoda, nízke prevádzkové náklady, suché murivo bez plesní, minimálna cirkulácia vzduchu, rozdiel teplôt medzi podlahou a stropom do cca 1 °C, dlhá životnosť a prevádzková spoľahlivosť, perfektný dizajn, minimálne priestorové nároky a ďalšie výhody prinášajú zákazníkom nový spôsob vykurovania bez kompromisov.

 

Sú rozdiely aj medzi rôznymi výrobcami infrapanelov?

Áno, rozdiely tu samozrejme sú. Lacnejšie konštrukčné materiály znižujú životnosť infrapanelov, odlišné technologické parametre ako je príkon infrapanelov, povrchová teplota alebo odlišná povrchová úprava s nižším sálavým efektom môžu výrazne znížiť účinnosť infravykurovania a zvýšiť prevádzkové náklady s minimálnou životnosťou.
Pri výbere vášho nového vykurovacieho systému si vždy nechajte ukázať infrakúrenie v praxi. Tiež európske certifikácie a história výrobcu ukazuje kvality a správnosť voľby použitia infravykurovania. Dôležitá je tiež dĺžka záruky na výrobok a ponúkané služby.

Redwell záruka kvality

Pri nákupe Redwell infračervených panelov si kúpite výrobok, ktorý bol vyrobený v najmodernejších výrobných závodoch     viac...

On-line cenová ponuka zdarma

 

Formulář byl odeslán, děkujeme.